Menu Zavrieť
+421 940 499 444 Kontakt
Úvod Zdravie Testy Ostatné KETOSCAN-mini kontrola spaľovanie tukov
Doprava zdarma

KETOSCAN-mini kontrola spaľovanie tukov

Kontrola spaľovanie tukov; rozmery: 110 x 54 x 18,5 mm; rozsah merania: 0,0 - 99 PM; batérie: vstavaná dobíjajúcich sa lítium-polymérová; prepojenie so smartphonmi - česká lokalizácia Celý popis

Skladom
183,50 €
cena bez DPH: 151,65 €
Katalógové číslo: 151801 Ketoscan

Monitor spaľovania tukov v reálnom čase KETOSCAN

Založené na viac ako 20 rokoch skúseností s technológiou dychových senzorov

Dychové alkoholové senzory vyrábame dlhšie ako 20 rokov.

Využili sme mnohoročné skúsenosti s know-how senzorov
a uspeli sme vo vývoji nového dychového analyzátora acetónu KETOSCAN.

 

Prepojenie so SMARTPHONOM

Je možné prepojiť cez bluetooth so systémom ANDROID či iOS - česká lokalizácia

 

KETOSCAN meria koncentráciu acetónu v dychu a rýchlosť spaľovania telesného tuku jednoducho z vášho dychu

Stačí len vydychovať po dobu 3 sekúnd

Kedy potrebujete KETOSCAN?

•Pre meranie vašej hladiny ketónov v prípade, že dodržujete nízkosacharidovú, LCHF a paleo diétu

•Pre kontrolu vašich SKUTOČNÝCH strát tuku, nie strát svalov a telesnej vody

•Pre potvrdenie vášho stavu ketózy, ak prijímate ketogénnu stravu z dôvodu liečby alebo ochorenia

Čo sú ketóny?

Ľudské telo produkuje ketolátky ako vedľajšie produkty v okamihu, keď je zahájené spaľovanie telesného tuku. Taký stav sa nazýva ketóza.
  Ak dochádza k rýchlejšiemu spaľovaniu telesného tuku, zvyšuje sa aj množstvo ketolátok. A tak môžete pomocou merania množstva ketolátok vo svojom tele zistiť, ako rýchlo sa vám telesný tuk spaľuje.

Ako merať ketóny?

Medzi ketolátky radíme 3 zlúčeniny: acetón, BOHB (kyselina beta-hydroxymaslová a ACAC (kyselina acetooctová). Koncentrácia ACAC sa meria z moču a koncentrácia BOHB sa stanovuje z krvi.
  Acetón je silne prchavý a je vylučovaný ako plyn pri výdychu, a preto môže byť meraný vo vydychovanom vzduchu. A to je metóda merania ketónov pomocou zariadenia KETOSCAN.

Aké sú výhody a nevýhody merania 3 ketolátok?

Meranie ACAC v moči pomocou testovacích prúžkov je lacné, ale výsledok sa stanovuje len na základe zmien farby ketónového prúžku a je variabilný v závislosti od množstva moču. Je preto
  ťažké množstvo ketónov merať. V súčasnosti je najbežnejším spôsobom a tiež najpriamejšou známou cestou na zistenie ketónov merania koncentrácií BOHB z krvi. Ketónové testovacie prúžky sú však drahé a najväčšou nevýhodou tejto metódy je nutnosť opakovaného odberu krvi pre každé vyšetrenie.

Meranie acetónu z dychu pomocou dychového analyzátora umožňuje priamu analýzu a je veľmi jednoduché. Ale pretože je potrebné detekovať veľmi nízke koncentrácie acetónu (1/1 000 000 ppm), vyžaduje táto metóda vysoko citlivý senzor, čo je zatiaľ hlavným dôvodom, prečo ešte nie je komerčne rozšírená.

Čo znamená nameraný výsledok koncentrácie acetónu?

Východiskovým bodom ketózy, kedy ľudské telo začína využívať telesný tuk ako primárny zdroj energie, sú 2 ppm acetónu. Telesný tuk je v tejto chvíli rozkladaný rýchlosťou asi 1 g za hodinu. Akonáhle je koncentrácia acetónu vyššia, zrýchľuje sa spaľovanie telesného tuku. Vysoká hladina nie je ale vždy dobrá. Pre diétu je optimálna 10–40 ppm. Ak je hladina vyššia ako uvedená, nepotrebné
  ketóny sa v tele nadmerne hromadia, čo pre ľudské telo nie je prospešné. Pri veľmi vysokej koncentrácii 60 ppm alebo vyššej spolu s vysokou glykémiou existuje aj riziko ketoacidózy, preto musí
  byť hladina ketónov upravená.

Aká je presnosť analyzátora KETOSCAN Mini?

Koncentrácia acetónu v dychu 100% zodpovedá koncentrácii acetónu v krvi. Preto môže KETOSCAN Mini presne merať koncentráciu acetónu v krvi. Spoločnosť Sentech GMI používa technológiu analýzy dychu materskej spoločnosti Sentech Kórea, ktorá má 20 rokov skúseností s technológiou dychových analyzátorov. Vďaka tomu je zaručená presnosť zariadenia KETOSCAN, ktoré je globálnym produktom a jeho používanie bolo americkým úradom FDA schválené ako bezpečné.

Čo je režim autodiagnostiky?

KETOSCAN používa funkciu autodiagnostiky, ktorá je patentovanou technológiou. Pokiaľ zariadenie nie je nejaký čas používané, môže sa dokonca aj malé množstvo vzduchu
  z okolia dostať do jednotky, zmeniť referenčnú hodnotu senzora a ovplyvniť tak výsledok testu. KETOSCAN má patentovanú technológiu, ktorá dokáže samostatne kontrolovať stav zariadenia počas prípravnej fázy merania, a ak vyhodnotí, že referenčná hodnota je chybná, neukáže po vydýchnutí vzduchu do zariadenia výsledok merania, ale použije vydýchnutý vzduch pre korekciu referenčnej hodnoty a vyžiada si ďalšie opakované meranie. Autodiagnostika funguje automaticky podľa danej situácie, takže aj v prípade, že k nej dochádza často, nemusíte sa obávať. Nejedná sa o poruchu, ale o snahu dosiahnuť presnejšie meranie.

Čo je výmena senzora?

Ako je vysvetlené vyššie, pri meraní plynného acetónu je potrebné detekovať extrémne nízke koncentrácie ppm, preto je vyžadovaný vysoko citlivý senzor. Pokiaľ senzor používate často, je nevyhnutne kontaminovaný ďalšími plynmi obsiahnutými vo vydychovanom vzduchu, a preto je potrebné obnoviť jeho presnosť. Takýto proces sa nazýva kalibrácia.
  Senzor však nemôže byť plne obnovený len pomocou kalibrácie, preto KETOSCAN vyžaduje výmenu senzora. Mobilná aplikácia KETOSCAN zobrazí správu odporúčajúcu výmenu senzora po 300 testovacích cykloch a po 320 meraniach sa zariadenie zablokuje, takže je potrebné požiadať o výmenu senzora v najbližšom miestnom servisnom centre.